gra terenowa

Podczas tegorocznego GISdayu, burząc wszelkie bariery wiekowe czy zawodowe, zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w specjalnie przygotowanej grze terenowej o charakterze Marszów na Orientacje. Pewnie część z Was nie spotkała się z taką formą aktywnego wypoczynku lub jest dopiero początkująca i za bardzo nie wie, z czym to się je. Naszym zadaniem jest wprowadzić Was w świat orientacji.

Imprezy na orientacje, zapoczątkowali Skandynawowie ponad 100 lat temu, w formie narciarskich biegów na orientacje. W obecnych czasach, forma zawodów ewoluowała do przeróżnych form gier, zabaw, zawodów, których główną domeną i niezmiennym czynnikiem jest czytanie map. Ponad oczywistych zalet tej formy spędzania wolnego czasu, udział w nich pozwala rozwijać u uczestników, zwłaszcza młodych, umiejętność podejmowania samodzielnych decyzji, umiejętność pracy w zespole, poruszania się w nieznanym terenie, odporność psychiczną i fizyczną oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

Zasady gry są bardzo proste. Uczestnik otrzymuje od organizatorów szczegółową mapę terenu z naniesionymi punktami kontrolnymi. Punkty te należy odnaleźć w terenie, korzystając z informacji zawartych na mapie, oraz zapisać na otrzymanym formularzu, kod znajdujący się na punkcie w terenie. Informacje o położeniu punktu nie są podane wprost, w tym przypadku, przyjmą formę zagadki kartograficznej, którą każdy z uczestników podejmie się rozwiązać.

Mapa stworzona została dla zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tego rodzaju inicjatywami, więc mamy nadzieję, że każdemu przyniesie wiele radości, a także pobudzi do zdrowej rywalizacji.

Grupy 1, 2 lub 3-osobowe

Zbiórka o 13:30 na skwerze pomiędzy C-4 a Biblioteką Główną.

Zapisy na grę terenową zostały zamknięte.